Metamorfoza miniatur (thumbnail) serii wideo na YouTube

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Kiedy dodajemy wideo na YouTube, nasza praca nie kończy się na jego wyrenderowaniu i wgraniu do serwisu. Trzeba dodać jeszcze dodać do widea atrakcyjny wizualnie obrazek czyli miniaturkę (lub z angielska: thumbnail). Czasami taki wybór jest bardzo prosty, bo wystarczy zatrzymać wideo w dobrym momencie i zrobić zrzut ekranu, dodać może jakiś napis. Czasami jest to jednak trudniejsze, kiedy np. nasze widea są na bardziej abstrakcyjne rzeczy a ich treść wewnątrz nie jest tak bardzo wizualnie atrakcyjna sama w sobie.

Tak miałem z serią wideo o wyzwaniach do hackathonu Copernicus – promującego zastosowanie danych satelitarnych. Temat dość abstrakcyjny, więc na początku zdecydowałem się zrobić jeden szablon miniatur i zmieniać tylko napisy. Na jednym wideo wyglądało to jeszcze w miarę ok, ale niestety na kanale, kiedy widać było wiele filmików na raz… Obraz był raczej tragiczny:

Miniaturki do filmików na YouTube przed metamorfozą

A tak wideo wyglądało wklejone na stronę z resztą treści

Miniaturki na YouTube po metamorfozie

Lepiej? ;)

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowych ciekawych wpisów

Przeczytaj także:

YouTube

Metamorfoza miniatur (thumbnail) serii wideo na YouTube

Kiedy dodajemy wideo na YouTube, nasza praca nie kończy się na jego wyrenderowaniu i wgraniu do serwisu. Trzeba dodać jeszcze dodać do widea atrakcyjny wizualnie obrazek czyli miniaturkę (lub z angielska: thumbnail). Czasami taki wybór

Poznajmy się

Teraz Twoja kolej - napisz do mnie maila i powiedz co sprowadza Cię na tę stronę